Te fundit

Kalendari/ Ja përballjet e Kombëtares kuqezi me Spanjën dhe Italinë

13996112_1148384501887196_5082193988610454359_oKombëtarja shqiptare më 5 shtator në stadiumin ‘Loro Boriç’ do të hapë rrugëtimin e gjatë të kualifikueseve për Botërorin ‘Rusi 2018’.

Një grup i vështirë ky për kuqezinjtë të cilët do të synojnë vendin e tretë pasi dy vendet e para përjashto çdo surprizë të mundshme do të renditen Spanja dhe Italia, shkruan Syri.net.

Ky është kalendari i ndeshjeve të Shqipërisë:

5 shtator 2016, ora 20:45 Shqipëri – Maqedoni
6 tetor 2016,  ora 20:45 Lihtenshtein – Shqipëri
9 tetor 2016, ora 20:45 Shqipëri – Spanja
12 nëntor 2016, ora 20:45 Shqipëri – Izrael
24 mars 2017, ora 20:45 Itali – Shqipëri
11 qershor 2017, ora 20:45  Izrael – Shqipëri
2 shtator 2017, ora 18:00  Shqipëri – Lihtenshtein
5 shtator 2017, ora 20:45 Maqedoni – Shqipëri
6 tetor 2017, ora 20:45 Spanjë – Shqipëri
9 tetor 2017, ora 20:45  Shqipëri – Itali