Te fundit

Kurbin, zbulohen 12 parcela me kanabis

puke-parcela-400x238

Policia e Kurbinit ka zbuluar ditën e djeshme 12 parcela të mbjella me bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva , në fshatin Vilëz.

Gjithsej janë zbuluar dhe më pas asgjësuar 950 bimë narkotike.

Sipas bluve të Kurbinit po punohet për kapjen e autorëve.

GE/ tvbulqiza.al