Te fundit

Muharem Rama, kandidati i mazhorancës për Dibrën

12799425_1162360170449342_7363431642675770022_nPartia Socialiste e ka përmbyllur fazën e konsultimeve duke përcaktuar kandidaturën e mazhorancës për kryebashkiak të Dibrës. Ai do të jetë kirurgu Muharem Rama.

48 vjeçari është prezantuar në orët e pasdites së sotme përpara strukturave lokale të Partisë Socialiste në Peshkopi nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri në cilësinë e kordinatorit të Kryesisë së PS për Qarkun e Dibrës.

Vendimi i përcaktimit të kandidaturës u mor pas një procesi intensiv konsultimesh me strukturat lokale të Partisë Socialiste, me partitë e koalicionit qeverisës ashtu sikurse edhe me komunitetin vendor.

/tvbulqiza.al/