Te fundit

Përmbytjet në Maqedoni, humbin jetën 15 persona

permbytje-maqedoniMinistria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë ka konfirmuar se si pasojë e përmbytjeve në vend, kanë humbur jetën të paktën 15 persona.

“Alsat M” raporton se viktimat janë nga Haraçina, Singeliqi dhe Stajkovci, që janë edhe vendet më të goditura nga moti i lig, që ka mbretëruar mbrëmë.

Nga reshjet, janë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale, ndërsa shumë banorë kanë mbetur të bllokuar nëpër fshatra.