Te fundit

Plasi Hashashi

14742689441458318379b257bf7afa1440ba6b908403f1489a25Ditën e sotme është njoftuar ndalimi i gomones e cila po transportonte 1 ton hashash nga Mifoli drejt Brindizit. Sipas raportimeve të policisë së Vlorës mjetii është identifikuar në orët e para të mëngjesit në lumin e Vjosës.

Pas thirrjeve të policisë mjeti lundrues ka rritur shpejtësinë drejt daljes në det duke detyruar efektivët të hapin zjarr drejt 3 personave që ndodheshin në bord.

Për kapjen e gomones u organizuan forcat policore të Guardia di Finanza, forcat detare të Delta dhe policia kufitare shqiptare.

/tvbulqiza.al