Te fundit

SHBA, tre të vdekur nga një sulm me armë

michiganTë paktën 3 persona janë qëlluar për vdekje jashtë një gjykatë në Michigan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lajmi u konfirmua nga Policia e Shtetit të Michigan për mediat lokale.

Ngjarja ndodhi rreth orës 02:30, me orën lokale, jashtë gjykatës Berrien County, në qytetin e St. Joseph.

Nga të dhënat paraprake, viktimat mësohet se janë dy punonjës gjykate, si dhe agresori, megjithatë kjo nuk është konfirmuar ende nga policia.