Te fundit

Shpërthen postbllokun, policia i kundërpërgjigjet me armë

korcepostoblloku1

Një 33-vjeçar nga Korça ka thyer postbllokun e policisë në këtë qytet dhe ka hasur në kundërpërgjgjen me armë të uniformave blu.
Sipas policisë Kristo Zeneli ka qenë me pistoletë të mbushur dhe ka shpërthyer me makinë postobllokun e policisë, duke dëmtuar tre punonjës policie.
Më pas policia i është kundërpërgjiur me armë për neutralizimin e tij, duke e plagosur lehtë.
Zekolli akuzohet për veprat penale: “Kanosje për je shkak të detyrës”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit”.
Ai nuk i është përgjigjur thirrjes së postbllokut të policisë ngritur në hyrjë të Korçës.
Më pas Zekolli është ndjekur nga punonjësit e policisë dhe për të neutralizuar veprimet e tij, kanë qëlluar në ajër dhë në drejtim të gomave të automjetit te tij tip “Benz”, me targë AA 547 HV.
GE/ tvbulqiza.al