Te fundit

Sot në mbrëmje po luhet finalja e Euro 2016 mes Portugalisë dhe Francës

1872993-39456853-2560-1440

Betejat e vazhdueshme sportive mbyllin sot siparin e një muaji në stadiumin “Saint Denis” në Paris.
Beteja mes dy ekipeve është kthyer edhe një betejë mes dy yjeve të këtyre skuadrave, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezman, i cili i siguroi finalen francezëve.

Në 10 ndeshjet e fundit me Francën “luzitanët” kanë dalë gjithnjë të mundur.

Në vitet 1984 dhe 2000 u dorëzuan përballë francezëve gjatë kohës shtesë.

Humbja e fundit ishte ajo në gjysmëfinalen e Botërorit 2006 me rezultat 1-0.

MF/tvbulqiza.al