Te fundit

Tag Archives: Cannabis

Shupenzë, sekuestrohen 10 kg Cannabis Sattiva

Seksioni për narkotikët në Policinë e Dibrës ka gjetur 10 kg e 3 gr. lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, në mjetet tip “Peugeot” “Volksëagen” dhe “Volksëagen”. Sipas Policisë së Shtetit  në këtë aksion u arrestuan shtetasit: Shefki Totraku, Bledar Gjoka, Xhevahir Rexhepi, Ridvan Likaj dhe Ervis Karaj, vjeç 40, 43, 48, 29 e 27, banues në Tiranë, Kurbin, e ... Read More »

Asgjësohen 2 mijë rrënjë Cannabis në Lezhë

Mëngjesin e sotëm sipas një njoftimi për shtyp nga drejtoria lokale e policisë, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative, në vendin e quajtur Gëziq u konstatua prania e bimëve dhe u krye asgjësimi i tyre me anë të djegies. Uniformat blu po punojnë ende për identifikimin dhe kapjen e autorëve, ndërkohë që materialet hetimore i kanë kaluar prokurorisë së ... Read More »

Parcelat me Cannabis në Bulqizë s’kanë të sosur, sekuestrohen edhe 943 bimë narkotike

Policia e Bulqizës ka asgjesuar ditën e djeshme 943 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva, gjithashtu janë sekuestruar edhe 1230 kubikë pa bimë. Parcela u gjet në një zonë të pyllëzuar në fshatin Gjuras, ku përpos parcelës me Cannabis Sattiva u gjetën edhe 1230 kubik bosh të cilët ishin bërë gati për t’u mbjellur me bimë narkotike. Policia po punon ... Read More »