Te fundit

Tag Archives: droge

DETAJET/ Magazina me 3 tonë kanabis në Mat

Një laborator droge u zbulua në Mat dhe u sekuestrua një sasi tepër e madhe lënde narkotike gjatë një aksioni të zhvilluar ditën e djeshme. Plot mbi 3 ton kanabis i tharë dhe gati për t’u shitur u zbulua dhe u asgjësuan 13 mijë bimë narkotike, ndërkohë që asnjë prej trafikantëve nuk është i arrestuar. Rezulton se punonjës të policisë ... Read More »

Shqiptarët në Itali, drogë dhe prostitucion përmes aplikacionit në celular

Aplikacioni i instaluar në smartphone ka mjaftuar për kontrrollin e aktivitetit ilegal të të prostitucionit dhe drogës për 10 shqiptarët. Sipas policisë së Torinos shtetasit shqiptarë akuzohen edhe për dhënie parash me fajde e gjobëvënie. Falë një hetimi disamujor, karabinierët e lokalitetit Torino Oltre Dora kanë zbuluar 4 mijë bimët narkotike, të cilat kapin vlerën e disa miliona eurove. Parcelat ... Read More »

DYSHIMET/ Avioni në Ishëm u rrëzua nga mbipesha me drogë, piloti mund të ketë gënjyer

Avioni i vogël tip Piper dyshohet se u rrëzua në Ishëm të Durrësit për shkak të mbipeshës me drogë. Këto janë dyshimet e prokurorëve të krimeve të rënda, të cilët mendojnë se piloti Italian mund t’i ketë gënjyer në variantin që ai u ka thënë. Sipas ABC News, 69-vjeçari Guido Guidi ka bashkëpunuar me Prokurorinë, por ende nuk kanë firmosur ... Read More »

Blejnë drogë në Shqipëri. Arrestohen italianët

Rreth 400 kilogramë marijuanë, për një vlerë prej rreth 4 milionë euro, janë sekuestruar nga agjentët e Guardia di Finanza në fund të një ndjekjeje në Kanalin e Otrantos. Sipas raportimeve të agjencisë italiane “ANSA”, në fund të ndjekjes kanë rënë në pranga dy skafistë italianë, 51 dhe 66 vjeç, të dy me precedentë penalë për trafik narkotikësh. Sipas hetuesve, ... Read More »

Policia tregon si u zbuluan 700 kg marijuanë në kamionin e mobiljeve

Policia Kufitare në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në policinë e Durrësit zbuluan pak orë më parë rreth 700 kg marijuanë në një kamion moblijesh në Portin e Durrësit. Sipas policisë në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë goditur një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, dhe sipas deklatarës së policisë kanë arrestuar ... Read More »