Te fundit

Tag Archives: Kosove

Shqyrtimi për liberalizimin e vizave në Kosovë

BE kavendosur të shqyrtojë liberalizimin e vizave për Kosovën, Turqinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë. Sipas medias ruse “Tass”  BE-ja është duke zhvilluar një mekanizëm sa i përket liberalizimit të vizave për këto vende, në bazë të të cilit do të mundësohet lëvizja e lirë për shtetasit e shteteve të lartpërmendura. çështja e lëvizjes pa viza do të parashtrohet në takimin e ... Read More »

Kombëtarja me një talent më pak

Pas Rashicës, Shalës, Mehës e Ramës, Kosovës i është bashkuar edhe një tjetër lojtar që më parë ka luajtur për Shqipërinë. Bëhet fjalë për mbrojtësin Amir Rrahmani, i cili ka zyrtarizuar ditën e sotme vendimin e tij për t’u bashkuar me Kosovën. Arsyeja e shpjeguar nga vetë futbollisti lidhet me dëshirën për të dhënë kontributin e tij për skuadrën e ... Read More »

Demarkacioni kthen gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes me Malit të Zi, nga Komisioni i Punëve të Jashtme, ka rikthyer sërish gazin lotsjellës në Kuvend. Driton Çaushi deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje pak para se të votohet Projektligji nga komisioni për procedim në Kryesinë e Kuvendit për procedura të mëtutjeshme, ka hedhur gazin lotsjellës në sallë ku po mbahej mbledhja. ... Read More »

Arrestohet shtetasi nga Kosova, mashtronte në emër të KFOR-it

Pas operacionit policor, kapet në flagrancë 40 vjecari B.H. Sipas rezultateve hetimore, që prej datës 28 Maj, B.H i paraqitur si punonjës nga zyrat e KFOR, ka arritur të mashtrojë 8 shtetas kosovarë. Mashtrimet shkonin në shifra 3.500 -5.000€ ndaj qytetarëve të cilëve u premtonte favore të ndryshme ku përfshiheshin edhe autovetura. Shifra e mashtrimit arrin deri në 26.000€ sipas ... Read More »