Te fundit

Tag Archives: Mat

Mat, arrestohet pasi kultivonte hashash

Ditën e djeshme mësohet të jetë ndaluar shtetasi Sh.L, banues në fshatin Rremull, pasi në banesën e pabanuar ju gjetën 3052 kg. lëndë narkotike në tharje. Gjithashtu dyshohet se në Rremull ka kultivuar 4020 bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva, të cila u asgjësuan nga policia e Matit. Vazhdojnë ende hetimet për ngjarjen. Mf/tvbulqiza.al Read More »

SKANDALI/ 3 tonë drogë në Mat, pronarët e parcelave janë punonjës policie dhe zyrtarë vendorë

Të tjera detaje janë zbuluar sa i përket punishtes së drogës në Mat, ku u zbuluan dhe sekuestruan mbi 3 ton kanabis i tharë dhe gati për t’u shitur.Pronarët e tokave ku ishin kultivuar parcelat e kanabisit i përkasin punonjësve të policisë, punonjësve të administratës vendore dhe të administratës gjyqësore, raporton News24. Këta pronarë i kishin dhënë me qira tokat ... Read More »

DETAJET/ Magazina me 3 tonë kanabis në Mat

Një laborator droge u zbulua në Mat dhe u sekuestrua një sasi tepër e madhe lënde narkotike gjatë një aksioni të zhvilluar ditën e djeshme. Plot mbi 3 ton kanabis i tharë dhe gati për t’u shitur u zbulua dhe u asgjësuan 13 mijë bimë narkotike, ndërkohë që asnjë prej trafikantëve nuk është i arrestuar. Rezulton se punonjës të policisë ... Read More »

Bulqizë, mbyllet materniteti

Për shkak të mungesë së mjekut obstetër-gjinekolog sektori i maternitetit është mbyllur. Gjithashtu në spitalin e Matit paraqitet e njëjta situatë. Gratë shtatzëna dërgohen për të lindur në Lezhë ose në Tiranë. Sipas mjekëve në shumë raste është asistuar në lindje të cilat kanë nisur si proces që gjatë rrugës së mbërritjes për në spital. /tvbulqiza.al Read More »

Mat, arrestim për armëmbajtje pa leje

Policia godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje në banesë duke arrestuar në flagrancë poseduesin e armës së zjarrit,   Bilal Bushi, 64 vjeç, banues ne Dukagjin. Arrestimi i tij u bë pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e policisë në banesën private ku u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatike e tipit Kallashnikov dhe një krehër me ... Read More »

Zbulohen predha luftarake në Mat

80 predha luftarake të artilerisë së rëndë janë evidentuar në tunelet e Qafë Shtamës, dhe janë sekuestruar nga ana e forcave të policisë së Matit. Informacionet mbi vendndodhjen e tyre janë marrë në rrugë operative, e menjëherë shërbimet policore janë drejtuar për në tunelin numër 2 të Qafë Shtamës, në fshatin Selic të Matit, aty ku kanë konstatuar 60 predha ... Read More »

Pezullohet infermierja në Baz të Matit, banorët në protestë

Shkarkimi nga puna i infermieres së fshatit Drita në Baz, ka revoltuar banorët e këtij fshati, të cilët kërkojnë rithimin e saj në punë. Mbi 70 kryefamiljarë të këtij fshati kanë nënshkruar një kërkesë drejtuar Drejtorisë së Shëndetit Publik Mat, Drita Lala, ku i kërkojnë rikthimin e infermieres Hasime Nelaj në detyrë, me argumentin se ajo ka një eksperiencë pune ... Read More »