Te fundit

Tag Archives: RENEA

RENEA nxjerr makinën e tretë nga ujërat e Shkopetit

Polumbarët e RENEA-s dhe policia ka nxjerrë ditën e sotme nga ujërat e liqenit të Shkopetit një automjet të tretë. Automjeti i nxjerrë është tip Mercedes-Benz “2500”, me targa AA 587 CP dhe është denoncuar i vjedhur nga shtetësja K.H., banuese në Kamëz të Tiranës, në shkurt të këtij viti. Sipas deklaratës së policisë së shtetit, automjeti mendohet se ka ... Read More »

Shkopet, nxirret makina e dytë nga ujërat e liqenit

Polumbarët e RENEA-s kanë bërë të mundur gjatë ditës së sotme nxjerrjen nga liqeni të automjetit të dytë. Polumbarët së bashku me policinë e Dibrës kanë nxjerrë automjetin i cili u evidentua gjatë kontrollit të kryer ditën e djeshme në thellësinë 26.5 metra. Makina “TAXI”, tip “Benz 2500 ” kishte targa të verdha AB 220 T dhe ishte denoncuar i ... Read More »

Shkopet, RENEA zhytet për një makinë, gjenden dy

Polumbarët e RENEA-s kanë kryer zhytje ditën e sotmë në liqenin e Shkopetit, me qëllim gjetjen e një automjeti që dyshohet se ka rënë gjatë natës në liqen. Zhytjet kanë nisur pasi në Komisariatine Policisë së Matit, një peshkatar ka njoftuar se ka parë gjurmë të freskëta të gomave të makinës në afërsi të liqenit dhe dyshonte se mund të ... Read More »