Te fundit

Tag Archives: Shkoder

Gjendet një viktimë në Bunë. Dyshohet të jetë vetëmbytur

Një person është gjetur i mbytur këtë mëngjes në lumin e Bunës, pranë fshatit Zus të Shkodrës. Viktima është identifikuar si shtetasi Nikë Strugaci, 62 vjeç nga Shkodra. Sipas policisë, nga ekspertiza paraprake rezulton se viktima nuk ka shenja dhune në trup dhe dyshohet se është vetëmbytur si pasojë e depresionit. Megjithatë, grupi hetimor po vazhdon hetimet për zbardhjen e ... Read More »

Shkodër, u arrestuan për tritol, i gjenden kanabis

Policia e Shkodrës ka bërë publike detaje mbi ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin verior, mbi shpërthimin me lëndë plasëse në banesën e shtetasit H.L në fshatin Pentar. Ngjarja ndodhi rreth orës 02:30 ku nuk pati dëmtime në njerëz, por vetëm dëme materiale. Policia thotë se ka arrestuar për këtë ngjarje 4 persona dhe ka shpallur në kërkim ... Read More »

Ndalohen 19 afganë në Shkodër në tentativë për të kaluar kufirin

Policia e Shkodrës ka kapur në flagrancë në afërsi të urës së Gjolulajt afganët që po tentonin të kalonin drejt Malit të Zi. Ata po ndihmoheshin nga dy të rinj nga Tirana, të cilët kishin kërkuar qindar euro në këmbim të kalimit të kufirit. Në pranga është vënë 26-vjeçari Kushtrim Brahaj, banues në Kamëz, ndërkohë vazhdon kërkimi për bashkëpuntorin tjetër ... Read More »