Te fundit

Tag Archives: sport

Kampionati kombëtar i fitness dhe bodybuilding, Bulqiza me një përfaqësues

Në Kampionatin Kombëtar të fitness dhe bodybuilding që do të mbahet më 1 tetor 2016, Bulqiza do të ketë përfaqësuesin e saj. Është Amarildo Sejdi, maturanti nga Bulqiza që do të marrë pjesë në këtë kampionat mes shumë të tjerëve nga mbarë vendi. Për Amarildon ky është kompeticioni i parë që do të marrë pjesë, duke garuar në kategorinë Men’s ... Read More »

Kategoria e Parë/ Kalendari i plotë, ja me kë do përballet Burreli

U hodh shorti për Kategorinë e Parë në ambientet e FSHF-s dhe kalendari i Kategorisë së Parë është përcaktuar tashmë. Siç shihet, në grupin A ka mbetur Iliria, ndërsa është përjashtuar Mamurrasi pasi nuk ka paguar detyrimet në federatë. Kështu Partizani B do të garojë në Kategorinë e Parë. Ndryshe nga sa u lajmërua, Sopoti e Dinamo kanë mbetur në grupin ... Read More »

Përplasjet në ekipin shqiptar

Dje është hapur zyrtarisht gara e lojrave olimpike ndërkohë që në ekipin shqiptar të peshëngritjes vazhdojnë diskutimet. Peshëngritësi Briken Calja deklaron tërheqjen nga gara, nëse presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani nuk i kërkon falje dhe të mbajë përgjegjësi për çfarë ka bërë publike. Vazhdon ende pritja për testin antidoping që pritet të dalë zyrtarisht pas 10 ditësh. ... Read More »

Rekord në merkato, 126 milion euro për Pogba.

Mund të konsiderohet një shifër rekord kërkesa për blerjen e futbollistit Pogba, i cili ende vazhdon të mbajë fanellën e Juventus, ndërkohë që pret transferimin drejt Manchester United. Nga tabloidi “The Sun” njoftohet se nga marrëveshja e arritur, Pogba do të përfitojë një pagë të majme prej 14 milion euro në vit. Ndërsa për të, ky transferim është si një ... Read More »

Sot në mbrëmje po luhet finalja e Euro 2016 mes Portugalisë dhe Francës

Betejat e vazhdueshme sportive mbyllin sot siparin e një muaji në stadiumin “Saint Denis” në Paris. Beteja mes dy ekipeve është kthyer edhe një betejë mes dy yjeve të këtyre skuadrave, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezman, i cili i siguroi finalen francezëve. Në 10 ndeshjet e fundit me Francën “luzitanët” kanë dalë gjithnjë të mundur. Në vitet 1984 dhe 2000 ... Read More »