Te fundit

Tag Archives: Sulm

Vritet kreu i Shtetit Islamik

Kreu i ISIS në Afganistan e Pakistan dyshohet të jetë vrarë pas një sulmi me dron nga SHBA muajin e kaluar. Fillimisht është mohuar vrasja e tij, por nga raportimi i një zyrtari të mbrojtjes në SHBA është ka deklaruar për BBC se Saeed është vrarë në sulmin ajror me dron të kryer më 26 korrik. Sulmi me dron është ... Read More »

Tronditet “Russel Square” nga atentati me thikë

1 e vdekur dhe gjashtë të plagosur është bilanci i ngjarjes në mbrëmjen e së mërkurës në Londër. Autori është një person me probleme të rënda të shëndetit mendor, por sulmi po hetohet edhe nga ekspertët e antiterrorit. Polica ka konfirmuar se një 19-vjeçar është arrestuar, pasi është goditur nga një polic me pistoletë elektrike dhe ndodhet në spital nën ... Read More »

Shqiptari i shpëton masakrës në Mynih

Luan Zeqiri është një nga dëshmitarët e asaj që ndodhi në Gjermani, i cili ka shpëtuar mrekullisht nga sulmi. Si dëshmitar ai ka treguar për momentet në rrjetin televiziv gjerman n-TV si edhe për BBC. Ai është shprehur se ka parë vetëm një agresor, teksa ka qëlluar me armë mbi 2 persona të cilët po ngjisnin shkallët. Shqiptari tregon se ... Read More »

Tmerr dhe terror në Francë, 84 të vdekur nga sulmi me kamion (Foto)

Të paktën 84 persona kanë mbetur të vrarë dhe dhjetëra të tjerë të plagosur, si pasojë e kamionit që hyri përmes turmës në qytetin jugor të Nisë, Francë. Sulmi ndodhi mbrëmë në bulevardin buzë detit “Promenade des Anglais”, pikërisht në momentin kur po realizohej një shfaqje me fishekzjarre e organizuar nga bashkia me rastin e Ditës së Bastijës. Sebastien Humbert, ... Read More »