Te fundit

Tag Archives: Vrasje

Atentat për vrasjen e Kancelares Gjermane Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka shpëtuar një tentative për vrasjen e saj gjatë një vizite në Pragë. Falë ndërhyrjes në kohë të autoriteteve çeke nuk është lejuar hyrja me makinë në vargun e eskortës së Merkel e një burri, i cili tashmë është i arrestuar nga policia. Identiteti i personit nuk bëhet me dije ende. Pas kontrollit të makinës ... Read More »

Krimi në Golem, detaje rreth biznesmenit dhe të dashurës studente

Një ngjarje e rëndë tronditi sot opinionin publik, kur një 65-vjeçar në Lushnje i dha fund jetës. Policia gjeti në banesën e tij një letër, çka zbardhte një krim të dyfishtë. Adresa në letër të çonte në Golem, në një apartament ku policia gjeti të pajetë një vajzë të re, shkruan Durrës Lajm. 65-vjeçari Sokrat Shani një biznesmen i suksesshëm në ... Read More »

Vrasje e dyfishtë në Lushnje

Nga policia lokle është noftuar vrasja e shetasit Sokrat Shani, në orët e para të mëngjesit. Ngjarja ka ndodhur në banesën e 65-vjeçarit, ku agjentët kanë gjetur edhe armën e krimit, një pistoletë tip “TT”. Gjithashtu, në këtë banesë është gjetur edhe një letër ku ishte shkruar një emër dhe një adresë në Golem të Kavajës, të cilat i korrespondonin ... Read More »

Sarandë, punonjësja e policisë i jep fund jetës me pistoletën e shërbimit

Një punonjëse policie me gradën inspektore ka vrarë veten pasditen e kësaj të premteje në qytetin e Sarandës. Lajmin e konfirmon policia lokale përmes një njoftimi për shtyp, ku thuhet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20, në banesën e oficeres, në lagjen numër 3 të qytetit jugor, transmeton TCH. Sipas njoftimit, nga hetimet paraprake ka rezultuar se inspektorja Jeroldina ... Read More »

Atentat me armë në Vlorë, dy të vdekur dhe një i plagosur

Janë identifikuar viktimat që u vranë në atentatin që ndodhi në lagjen “Partizani” në Vlorë, ku mbetën dy të vdekur dhe një i plagosur. Njëri nga viktimat është Ilir Deromemaj pronar i Eurolloto, pikës së basteve ku ka ndodhur ngjarja. Burime nga Policia e Vlorës thonë për SYRI.net se Ilir Deromemaj është person me precedent, pasi në vitin 1998 ka ... Read More »

SHBA, tre të vdekur nga një sulm me armë

Të paktën 3 persona janë qëlluar për vdekje jashtë një gjykatë në Michigan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmi u konfirmua nga Policia e Shtetit të Michigan për mediat lokale. Ngjarja ndodhi rreth orës 02:30, me orën lokale, jashtë gjykatës Berrien County, në qytetin e St. Joseph. Nga të dhënat paraprake, viktimat mësohet se janë dy punonjës gjykate, si dhe agresori, ... Read More »