Te fundit

Tag Archives: zgjedhjet ne Diber

Zgjedhjet në Dibër: vendosen policë në qendrat e votimit

Rreth orës 10.30,  në Policinë e Dibrës përfundoi trajnimi i punonjësve që ishin planifikuar për ruajtjen e objekteve zgjedhore. Në trajnim mori pjesë Drejtori i Rendit në Policinë e Shtetit, Gjovalin Loka si dhe kreu i Policisë Dibër,  Edmond Tarkaj. Secili punonjës policie është njohur dhe ka firmosur për  detyrat që ka në këtë fazë të procesit; po ashtu janë pajisur me dokument ... Read More »

FOTO/ Korpusi Azem Hajdari zbarkon në Dibër në mbrojtje të votës

Korpusi Azem Hajdari, pjesë e Partisë Demokratike, ka zbritur në Dibër për zgjedhjet bashkiake që do të mbahen më 11 shtator. Ata do të shpërndahen në të gjithë Bashkinë e Dibrës në mbrojtje të votës. Që në nisje të fushatës, PD ngriti një strukturë të posaçme që ka si mision monitorimin, verifikimin dhe denoncimim e shantazhit, blerjes së votës apo ... Read More »

Zgjedhjet në Dibër, Shehu: Bashkia kërcënon banorët me ndihmën ekonomike “Votoni Ramën, ose ua ndërpremë “

Në Dibër është duke u bërë presion i madh për heqjen e ndihmës ekonomike në njësitë administrative të Arrës,  Muhrrës, Sohodoll, Reç, Luznisë. Deklarata janë bërë nga kandidati për bashkinë e Peshkopisë, Sherefedin Shehu. Sipas tij, punonjësit e bashkisë me listat e familje që janë në nevojë, shkojnë derë më derë dhe i kërcënojnë banorët në shtëpitë e tyre që ... Read More »

Zgjedhjet në Dibër: Rama, vëmëndje e veçantë do t’i kushtohet edhe pastrimit të qytetit dhe përpunimit të mbetjeve

Banorët e lagjes “Gjok Doçi”, ndër më të mëdhatë në qytetin e Peshkopisë, janë njohur nga afër me platformën elektorale të kandidatit të së majtës, Muharem Rama. Ai u ndal tek disa prej planeve të tij për zhvillimin urban të territorit të Bashkisë së Peshkopisë: “Do të bëjmë rikonstruksionin e të gjitha fasadave të kësaj lagjeje. Do të bëjmë asfaltimin ... Read More »

Zgjedhjet në Dibër, KQZ: Nesër shorti për renditjen e partive në fletën e votimit

KQZ-ka ka informuar sot se në ç’fazë janë përgatitjet për zgjedhjet në Dibër duke vënë në dukje se i erdhi koha përcaktimit të vendit ku do të numërohen votat dhe hedhjes së shortit për renditjen e subjekteve politike. Konkretisht, KQZ bëri të ditur se partitë politike po e respektojnë afatin ligjor, dorëzojnë në KZAZ nr. 19 propozimet për anëtarë të ... Read More »

Rama viziton Peshkopinë, premton “rilindjen e sheshit të qytetit”

Sot pasdite Edi Rama është ndalur në qytetin e Peshkopisë, për të bërë fushatë për kandidatin e tij për kryetar bashkie. Që nga paraditja, janë marrë masa urgjente që të krijohet dekori, për mbarëvajtjen e takimit. Kështu urgjentisht në qendër të qytetit është ngulur një tabelë e një firme pranë pushtetit, sipas së cilës në një kohë urgjent Peshkopia do ... Read More »

Sherefedin Shehu: Rama nis shëtitoren 1 milion euro për të mashtruar dhe vjedhur dibranët

Kandidati për kryebashkiak te Dibrës, Sherefedin Shehu ka vijuar takimet derë me derë ne fshatrat e Dibrës. Shehu u takua me banorë të fshatrave Pekë dhe Pjeqë. Sherefedin Shehu theksoi se Rama nuk mund ta ketë kurrë Dibrën pasi në qeverisjen e tij  nuk u bë asnjë investim dhe taksat e dibranëve shkuan për zyra luksi e mirqënie të qeveritarëve në Tiranë. ... Read More »

PD: Ja si po i manipulon Edi Rama zgjedhjet në Dibër

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka nisur fushatën e manipulimeve në bashkinë e Dibrës. “Ai po përdor çdo mercenar e çdo instrument që ka në dorë për të mos lejuar votën e lirë të qytetarëve sepse e di mirë se cili është gjykimi i popullit për të, e di mirë se e pret ndëshkimi ... Read More »