Te fundit

Vdes pasi policët refuzuan t’i jepnin ilaçet

images (1)

Një 54-vjeçar nga Lushnja ndërroi në ambientet e Spitalit ‘Nënë Tereza” në Tiranë, ndërsa familjarët e tij akuzojnë policinë si shkaktare të kësaj ngjarje. Fadil Hoxha ishte ndaluar nga policia pas denoncimit nga një person tjetër që e akuzonte se kishte marrë ullinj në tokën e tij.

Hoxha u shoqërua në polici, në një kohë që ai vuante nga zemra dhe merrte 3 herë ilaçe në ditë. Familjarët tij thanë se punonjësit e policisë nuk pranuan t’i jepnin ilaçet në ambientet e paraburgimit, shkruan Lapsi.al

/tvbulqiza.al