Te fundit

Vetëvritet shqiptari në burgun e Malandrinos

1473688489Greek-PrisonMëngjesin e sotëm është gjetur i vdekur në qelinë e tij shetasi shqiptar i cili vuante dënimin me burgim të përjetshëm. Sipas burimeve policore 49 vjecari ishte i dënuar për vrasje në Greqi. Pavarësisht fillimit të hetimeve ende nuk behët i ditur identiteti i viktimës.

Burgu i Malandrinos është institucioni penitenciar ku vuante dënimin e tij edhe shtetasi shqiptar Ilia Kareli, aty ku ai ka sulmuar për vdekje me një mjet të fortë dhe ka vrarë një prej rojeve të tij.

/tvbulqiza.al