Te fundit

Viti i fundit për “Topin e Artë”?!

topi-i-arte_0Për shkak të një debati mes drejtuesve të France Football dhe Fifa duket se mund të mos vazhdojë më bashkëpunimi mes tyre.

Presidenti i ri i qeverisë së Futbollit Botëror, Gianni Infantino duket se preferon dhënien e një çmimi të vecantë nga ana e insitucionit që ai drejton, atë të Lojtarit më të mirë të Vitit nga Fifa, që është dhënë përpara vitit 2010 paralelisht me “Topin e Artë” të France Football.

Ende nuk ka një konfirmim zyrtar pasi palët janë ende në bisedime për shpalljen e çmimit të këtij viti në janar 2017.
/tvbulqiza.al