Te fundit

Vritet 17 vjeçari me sëpatë në tren në Gjermani.

1468899550_90439199_034122582Pas një sulmi në linjën Wurzburg-Heidngsfeld, kanë mbetur të plagosur 4 persona. Nderkohë që autoi i ngjares, 17 vjecari afgan është vrarë nga forcat policore.

Fillimisht është raportuar për 20 të plagosur nga sulmi, por pas ndërhyrjes së policisë është qartësuar situata, si edhe është sulmuar agresori teksa përpiqej të largohej nga vendngjarja.

Nga burimet policore bëhet me dije se autori kishte mbërritur para pak kohësh në Gjermani dhe jetonte në një kamp pranë qytetit Ochesenfurt.

MF/tvbulqiza.al