Te fundit

Zbulohen 26 milion pilula droge në Greqi

images

Pas operacionit të DEA dhe antidrogës në Greqi, janë zbuluar pilulat, drejtimi i të cilave ishte tregu i xhihadistëve.

Sipas raportit hetimor vlera e pilulave shkon në shifrën 13 milion euro.

Vazhdon ende kërkimi i krerëve të tregut përmes Egjeut.

MF/tvbulqiza.al