Te fundit

Zjarr në Francë

1470455229A-fire-at-a-Rouen-bar-leaveRaporti deri tani përfshin 13 të vdekur dhe 6 të plagosur nga zjarri në një lokal në Rouen. Sipas policisë shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërkohë vazhdojnë ende hetimet.

Sipas dëshmitarëve pjesa më e madhe e viktimave kanë qenë dukë festuar ditëlindjen e një mikut të tyre, si edhe raportojnë se kanë dëgjuar një shpërthim gjatë mbrëmjes.

MF/tvbulqiza.al